Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma işlemlerinde uygulanan metotlar günümüzde artık teknolojinin de yardımı ile son derece kolay, hızlı ve tesisata zarar vermeden gerçekleşebilmektedir. Atık su tesisatlarında meydana gelen ve bizlerin yaşam koşullarını etkileyen gider tıkanıklıkları bir an önce çözülmesi gereken sorunların başındadır. Ev ve iş yerlerimizde sürekli olarak kullandığımız tuvaletlerin tıkanması, lavaboların tıkanması o mekanı kullanan kişiler için tam bir krize dönüşür. Eskiden olduğu gibi en yakınımızdaki su tesisatçıları, bu işte uzman ve profesyonel olarak çalışmıyorlarsa yapacakları şey atık sistemine uzun bir cisim sokarak açmak veya olmadık yerleri kırıp dökmek olacaktır. Tıkalı boru açma işinde uzmanlaşan firmamız Protesisat size bu konuda profesyonel çözümler sunmaktadır.

Tıkalı gider açma işlemi için öncelikle o mekanın tesisat sistemi detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Daha sonra tıkalı gider açma işlemine geçmeden tesisatın nereden tıkandığını bulmaya gelir. Bunun için kamera özellikli cihazlar ile veya akustik ses teknolojisinin yardımı ile tesisatın içerisinde bu robotlar gönderilerek tıkalı yer tam olarak tespit edilir. Böylece tıkanıklık sebebini bulmak için tüm banyonun kırılmasına ve gerek kalmaz. Bu teknolojinin kullanılmaması durumunda daha önceden yapılan ama tesisata zarar veren, çok daha zahmetli ve maliyetli olan kırma işlemleri yapılmaktaydı. Buradaki tıkanıklık özellikle ulaşılamayacak yerlerde meydana gelmişse o zaman iş çok daha uzun ve maliyetli olmaktaydı.

Ama günümüzde durum tam tersine dönmüştür. Gider borusu açma işlemi için bize bir istekte bulunduğunuzda ekibimiz derhal o mekâna gelerek gerekli işlemlere başlayacaklardır. Öncelikle size tıkalı giderin nereden kaynaklandığını detaylı olarak söyleyeceklerdir. Bunun için gider sistemine gönderecekleri kameralı veya akustik ses düzenekli robotları sisteme yollayıp, tam ve noktasal olarak yer tespitini yapacaklardır. Böylece tıkalı tuvalet açma veya  tıkalı gider açma işlemi için yer tespiti yapılmış olur. Sizin onayınız ile de tıkanıklığın giderilmesi işlemine yine bu robotlar ve sıvı kimyasallar kullanarak, gider tesisatınıza zarar vermeden gideriniz açılmış olacaktır. Bu şekilde binlerce müşterimizin tıkalı tuvalet açma işini, giderlere ve etrafa zarar ermeden gerçekleştirmiş durumdayız.

İnsanların yoğun olarak kullandıkları mekanlarda tuvalet tıkanması çok daha fazla olmaktadır. Bunun birinci nedeni tuvaletlerin gerektiği gibi kullanılmaması, tuvaletlere cisim, yabancı madde gibi nesnelerin atılması başta olmak üzere, mevcut sistemin artık o kapasiteye cevap vermemesi geliyor. Bu yüzden çok sık tıkalı kanal açma işlemleri gerekiyor. Tuvaletlerin gider sistemleri tıpkı bedenimizdeki gibi ince damarlardan büyük damarlara doğru olduğu gibi aşama aşama büyüyerek gider. Öncelikle tuvaletlerin atık sistemlerinde meydana gelen tıkanmalar daha sonra bunların birleştikleri kanallarda yığılma yapılır. Bu kanallar zamanla buradaki yabacı maddelerin geçemeyeceği kadar materyalle dolar ve en küçük bir durumda tıkanır.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma