Su Kaçak Tespiti

Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti her geçen gün daha da gelişen teknolojik cihazlar yardımı ile kolay bir şekilde çözüme kavuşturuluyor. Su kaçağı tespit cihazlarının bu sorunlar için özel olarak tasarlanması sorunların köküne inerek kesin çözümler sağlamamızı bizlere olanaklı kılmıştır. Kurumsal firmamız su kaçak tespiti için özel elektro akustik dinleme cihazları ve özel elektromanyetik amfi cihazları ile sorunlara müdahale ederek kısa sürede tespit çalışmalarını bitirir. Alanında uzman olan firma personelimiz ise hızlıca onarım çalışmalarını yaparak eskiden günler süren bu çalışmaları kısa sürede tamamlayarak sizlerin yanından ayrılır. Su kaçak sorunları her an karşılaşabileceğimiz problemlerin başında gelir. Hem temiz su boru hatlarında hem da gider boru hatlarında belli belirsiz kaynaklardan ötürü su kaçakları meydana gelir. Bu durumda sızan sular duvarlarda ıslaklıklar dökülmeler oluşturarak evinizde hasar oluşturur.

Alt kata sızan su  ise daha da büyük sorunları beraberinde getirerek alt kattaki komşunuz ile aranızın açılmasına neden olur. Bu tür sorunlarda işlemler erken bir şekilde yapıldığı zaman oluşabilecek hasarlar da önceden engellenmiş olur. Bu sebeple her alanda olduğu gibi bu alanda da erken müdahale etmek büyük önem taşır. Su kaçak tespiti işlemlerini çağırdınız en yakın su tesisatçısına yaptırabilirsiniz. Ama mutlaka dinleme ve ya görüntüleme cihazlarından en az bir tanesi ile problemlerinize yaklaşıp yaklaşmadığını sorun. Diğer türlü tüm işlemler rastgele bir şekilde yapılarak sizleri zor durumda bırakır.

Birçok farklı nokta duvarlar, borular, fayanslar vb. farklı birçok bölge kırılarak maddi anlamda büyük bir zarar yaşamanıza neden olur. Kırmadan robot teknoloji yardımı ile su kaçak tespiti sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Su kaçakları sisteminizde oluştuğu zaman düzensiz bir şekilde akış yaparak farklı bir ses çıkartır. Bu sesi bizler algılayamayız ama özel cihazlarımız ayırt ederek uzman ekibimize bildirir. Uzman firma çalışanlarımız onarım işlemlerini hızlı ve bir o kadar dikkatli bir şekilde yaparak işlemlerinizi kalıcı olarak ortadan kaldırır. Tüm kaçak tespiti işlemleri ses dinleme cihazlarımız ile kontrol edildiğinde problemlerinizde çözümlenmiş olur.

Su Kaçakları Hakkında Genel Bilgiler

Su kaçakları ortaya çıktıkları yerlere zarar verir. Çünkü su kaçakları su tesisat borularının arızalanmasından kaynaklı olarak ortaya çıkar ve tesisat boruları da duvarların içinden veya fayansların altından geçtiği için meydana gelen sular duvar içlerinde sıkışır. Sıkıştıktan sonra duvarları aşındırır ve bu aşındırma sırasında kendine yeni bir yol belirler. Bu yüzden duvarlar nemlenir ve ıslanabilir. Ayrıca duvarlarda rutubetlenmeler de görülebilir. Bunların yanından tavandan su damlacıkları dökülür ve su faturaları kabarık gelmeye başlar. Böyle durumların oluşmasında su kaçakları etkilidir ve su kaçakları yüzünden ortaya çıkan bu sorunların en kısa süre zarfında onarılması gereklidir.

Su kaçaklarını tespit etmek ve bu kaçakları onarmak için kurumsal firmamızın dalında uzman olan personelinden yardım alabilirsiniz. Çünkü işinde uzman olan personelimiz su kaçaklarını tespit etmek için teknolojik aletler kullanır ve bu teknolojik aletleri sizlere herhangi bir sorun yaratmadan kullanabilmek için özel eğitimler alır.

Kurumsal firmamızın dalında uzman ve eğitimli olan personeli su kaçaklarını tespit etmek için akustik ses dinleme cihazını ve termal görüntü alma dedektörünü kullanır. Bunun yanında su kaçaklarına neden olan tesisat borularının geçiş noktalarını ve evin hangi bölmesinden geçtiğini tespit etmek için de elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanırlar. Bu teknolojik aletlerle evinize herhangi bir zarar verilmeden su kaçağı tespiti yapılır ve tespiti yapılan su kaçakları uzman ekibimiz tarafından onarılır. Su kaçaklarını tespit ettikten sonra uzman personel fayans bölmeden bir kaç parçalık yeri çıkarır ve su tesisat borularına ulaşarak su kaçağını önler. Daha sonra termal görüntü alma cihazı kullanılarak su tesisat borularının geçiş noktalarından görüntüler alınır ve bu görüntüler sonucunda size sorun yaratacak başka kaçakların olup olmadığı kontrol edilir. Bu işlemlerden sonra uzman personelimiz size yaptıkları işlerde garanti kapsamına giren yerlerin garanti belgesini de takdim eder ve işlemlerine bu şekilde son verirler.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma