Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma hizmetlerinde ve diğer alt yapı sistemlerindeki tıkanıklık sorunlarının çözümü acil şekilde çözülmesi gereken işlerin başında yer alır. Günümüz yaşam koşulları içerisinde ev veya iş yerlerimizin temel gereksinimlerinin başında yer alan alt yapı sistemleri gün geçmiyor ki arızalanmasın veya bizlere büyük sorunlar çıkarmasın. Yaşam kalitemizi de yakından ilgilendiren bu tür durumlarda mutlaka profesyonel tıkanıklık bulma veya su kaçağı bulma gibi bu işi yapan kurumlardan yardım almak gerekiyor. Birçok alt yapı sisteminin temelini oluşturan kanalizasyon ve atık su kanalları dış şartlardan, buralardan geçemeyecek kadar büyük cisimlerden veya kırılma gibi durumlardan çok çabuk etkilenerek tıkanılmaya yol açıyor.

Kırmadan Su Kaçağı Bulmak Mümkün mü?

Günümüz teknolojisi ile artık tüm atık su tıkanıklıkları ve su kaçağını bulmak için kırmak gerekmiyor. Çünkü ileri görüntüleme ve ses teknolojisi yardımı ile profesyonel ekiplerce yapılacak birkaç işlemle su kaçağının yeri noktasal olarak tespit ediliyor. Ve böylece kırmadan su kaçağı bulmak bu şekilde yapılabiliyor.

Bu tür teknolojiyi sadece işinde uzman ve profesyonel olarak çalışan firmalar yapabiliyor. Bunlardan uzun yıllardır bu sektörde yani su kaçak bulma ve diğer tesisat sorunları çözümünde uzman olan firma Protesisat. Yılların verdiği tecrübeyi, teknolojinin nimetleriyle birleştirerek her türlü alt yapı tıkanıklıkları, su tesisatı kaçak bulma işlemleri, tuvalet tıkanıklıkları gibi bizlerin yaşam kalitesini düşüren durumlara da hızlı, etkili ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Burada uygulanan sistem şu şekildedir. Öncelikle su kaçağı bulma ihbarı ile arızanın olduğu yere intikal eden ekiplerimiz, su kaçağının olduğu en yakın yere veya arızanın yeri belli ise sisteme elektro akustik ses teknolojisi özellikli cihazlarla sinyal gönderim sureti ile su kaçağının olduğu yer tam olarak tespit edilir.

Su Kaçağı Yüksek Gelen Faturalarınız dan Anlaşılır

Su kaçağı genel olarak ya kabarık gelen su faturalarından ya da komşularımızın tavanına sızmasından anlaşılabilir. Burada önemli olan su kaçağının nereden kaynaklandığıdır. Noktasal olarak tespiti gereken su kaçağı yeri belirlenemediğinde, sizlere yüklü maliyet ve ağır tesisat işi gerektirebilir. Ama Protesisat sizlere bu konuda da profesyonel ve noktasal tesisat su kaçağı yeri belirtebilir. Böylece arızının meydana geldiği yer haricinde başka bölümler kırılıp, sökülmeye gerek kalmayacaktır. Daha sonra dilerseniz ekiplerimizi size arızanın boyutu ve giderim maliyeti ile ilgili bilgi verecektir. Bu şekilde profesyonel yardım almadığınız takdirde, eski yöntemler ile çalışan ve kaçağın yerini bulmak için olmadık yerleri açık, söken ustaların eline kalmış olursunuz. Özellikle su kaçağı zemin altında ve su sızma noktası belli olmayan su kaçaklarını bulmak için o alanın altını üstüne getirmektedirler.

Hâlbuki tüm bunlara hiç gerek yoktur. En fazla yarım saatlik bir uğraşla su sızıntısının yeri teknoloji ile anında bulunmaktadır. Daha sonra kaçağın neden olduğu boru veya dirsek ya da diğer tesisat sistemleri garantili ve kesin olarak giderilir. Bilindiği gibi su ve pis su tesisatları artık sert plastik malzemeden yapılmaktadır. Bu malzemelerin dayanım ömrü 50 yıl ve katları şeklinde olmakla beraber, dış etkilere maruz kalmaları durumunda hemen patlamaya ve su sızdırmaya başlamaktadır. Özellikle büyük kapasiteli iş yerlerinde, kalabalık sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında çok fazla şekilde su ve pis su akışı olmaktadır. Basınçlı suya dayanan alt yapı tesisat sistemleri her firma veya usta tarafından standart olarak yapılmadığı için bu tip arızalar sık sık meydana gelmektedir.

Su Kaçağını Robot Cihazlarla Buluyoruz

Cihazla Su Kaçağı Bulma işleminde teknisyenin kaçağı bulmak için uyguladığı yöntem ses akustiğinden faydalanmak sureti ile kaçağın nereden kaynaklandığını büyük bir hassasiyet ile bulunmasıdır. Öncelikle yapılan bu işlem sayesinde tesisattın sorunlu bölümü de böylece ortaya çıkmış olmaktadır. Aksi takdirde görünmeyen yerlerde meydana gelebilecek bu tür arızaların başka türlü bulunması zor olmakla birlikte, yapılacak işlem yine tahmini bilgiye dayanmaktadır. Genellikle bu tür arızalarla baş başa kaldığımızda aklımıza öncelikle mahalle tesisatçısı gelir. Fakat tam anlamıyla profesyonel bir şekilde çalışılması gereken su sızıntısı bulma veya su kaçağının tespit etme işlemi hem sizi hem de oturduğunuz veya çalıştığınız mekândaki diğer komşularınızın yaşam sahalarına maddi zarar vermenizin de önüne geçecektir. Genel olarak bina inşaatı sırasında çok kaliteli yapılmayan su ve pis su tesisat sistemleri en küçük bir basınç değişiminde hemen sızıntı yapmaktadır.

Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu su kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız.

Su kaçağı Bulma Bizim İşimiz

Protesisat bu alanda uzman ve kurumsal olarak çalışan profesyonel firmadır. Kanalizasyon tıkanmaları ve tuvalet tıkanmaları gibi sizleri sıkıntıya sokacak olan tüm durumlarda çağı getirdiği en teknolojik cihazlarla müdahaleye hazırdır. Tesisat içi görüntüleme ve ses akustiği temelli cihazlarla arızanın veya tesisatınızdaki su kaçağının yeri anında tespit edilir. Uzman bir yardım ve kaliteli bir iş istiyorsanız öncelikle alanında profesyonel çalışan ve Proesisatı tercih etmeniz pek çok açıdan size katkı sağlayacaktır. Hızlı yerinde ve kaliteli hizmet denince akla Protesisat gelir.

 

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma