Pimaş aç

Pimaş aç

Tuvalet, küvet ve eviye den çıkıp kanalizasyona bağlanan gider borularının geneline pimaş denir. Pimaş aslında gider borularını ilk üreten firmanın adıdır zamanla bu boruların adı halk arasında pimaş olarak kalmıştır. Tuvaletinizden atılan tuvalet kâğıtları bir müddet sonra tuvaletinizi ve ya lavabonuzu tıkar banyonuzdaki süzgeçten pis su gelene kadar farkına varmazsınız. Hayatımızda teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte tesisat sektöründe gelişti. Yurt dışında üretilen bu makineler Türkiye’de de kullanılmaya başladı.

Kanal açma, pis su gider hattı açma makineleri diye adlandırılan bu makineler, tuvaletten veya tıkalı olan bölgenizdeki pimaştan yollanır. Tıkalı olan pimaş hattınızdaki tuvalet kâğıdı bez gibi maddeleri kendine sararak dışarı çıkartır ve katı maddeleri parçalayarak kanal borusuna gönderir. Bu işlem evinizde ve ya iş yerinizde hiçbir yere zarar vermeden yapılır.

Özel Robot Cihazı İle Kanal Açılır

Kamerasız tıkanıklık açtırmayın. Benim hattım açılsın gerisi önemli değil demeyin. Kanal açma robotu hattınızı açar su gitmeye başlar. Önceki yıllarda kamerasız açılan tıkanıklar 20 veya 25 güz zaman sürecinde sonra tekrar tıkanırdı. Sebebi ise borunun içindeki yağlanmayı, ufak kalıntılar, tahta veya inşaat zamanından kalan atıkları göremeyişimizdi. Artık böyle bir sorunumuz kalmayacak hattınızı açtıktan sonra kamera ile hattınızı görüntüleyerek tıkanıklığın ne kadar açıldığını görebiliyoruz. Hattın içindeki pislikleri gördükten sonra pislik kalan bölgeye makinemizi tekrar gönderiyoruz.

Tıkalı olan pimaş giderinin içerisine kanal açma makinesi (robot makine) gönderilerek kırıp dökmeden tıkanıklık açılır. Tıkanmış olan bölgedeki yağlanmayı veya katı maddeleri parçalayarak gönderir.
Tıkanmış olan bölgenin noktasal tespit işlemi çok fazla yerin kırılıp dökülmesinin önüne geçmiştir. Tıkalı pimaşın noktasal tespiti yapıldıktan sonra onarımı yapılır. Tıkanıklık açıldıktan sonra gönderilen kamera ile de pimaş hattınızdaki sorunları görmüş oluyorsunuz.Genelde büyük yemek firmalarında restaurantlar da ve oteller de meydana gelen yağlanma sorunu ise yüksek basınçlı yıkama makinesi ile pimaşların içi yıkanarak yağlanma çözülür.

Tıkalı olan pimaş hattınızda çökme var ise dedektör ile o bölgeyi noktasal tespit edebiliyoruz. Pimaşlarda meydana gelen tıkanmaların %50 si eğimsiz ve yanlış döşenen pimaş borulardan kaynaklanmaktadır. Ana hatta doğru eğim verildiği zaman hattınızda yağlanma olmaz ise uzun yıllar tıkanma olmaz. Hattınızda çökme olan bölgeyi noktasal tespit ettikten sonra sadece o noktayı kırarak onarımını yapıyoruz Pimaş hattınızın önünde bulunan katı ve yabancı maddeler suyla gelen yağlanma ile tortulaşır. Pis su gider hattınızda su gidişi tamamen durur. Pimaş hatlarınızdaki meydan gelen tıkanmaları kırmadan dökmeden evinize zarar vermeden açıyoruz.

Her tülü pik hattındaki pimaş hattındaki tıkanıklığı açma cihazları sadece Protesisat ekipmanları arasında mevcuttur. Evinize ve pimaşlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermemek için özel makineler kullanıyoruz. Eğer tıkanıklığınızı açamıyorsak size ücret talep etmiyoruz. Tuvalet pimaşlarında ve lavabo pimaş hatlarında ki tıkanmaları açmak için profesyonel ekip ve ekipmanlarımız her zaman hazırdır. Firmamızdan aldığınız randevu saatleri içerisinde ekiplerimiz adreste olurlar.

Profesyonel ekiplerimiz ile İstanbul’un her bölgesine servis hizmetimiz vardır. Borunuzun pimaş veya pik boru olmasının önemi yok her türlü borudaki tıkanıklığı açıyoruz.

Pis su gider hatlarındaki problemleri Protesisat olarak kamera görüntüleme sistemleri ile çözüme ulaştırıyoruz. Makinelerimiz son teknoloji olduğu için pimaşın içini ekranda göstererek pimaş içindeki hataları ustalarımız sizlere açıklıyor. Sorunlu olan bölge hakkında ekiplerimiz sizlere teknik çözümleri anlatıyor. İsterseniz sorunlu olan bölgeyi ekiplerimize noktasal tespit yaptırarak sorunlu olan bölgenin onarımını yaptırabilirsiniz. Pimaş hattınızdaki kırık ve çatlakları dedektörlü kameralarımız ile noktasal tespit edebiliyoruz. Bu hizmetimiz sizlere daha ekonomik çözümler üretiyor.

Pimaş hatlarındaki tıkanıklık son teknoloji robot ve kamera görüntüleme cihazları ile yapılmalıdır. Aksi takdirde kulaktan duyma bilgilerle açılmak istenmesi borunuza zarar verir. Sizleri daha çok uğraştırır ve daha pahalıya mal olur.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma