Peteklerin Yarıdan Aşağısı Neden Isınmaz

Petek temizliği gelişen ısıtma seçeneklerine bağlı olarak büyük önem kazanmıştır. Kalorifer petek hatları gerekli ısıyı almamızda bizlere yardımcı olurken evimizin içinde güvenle oturmamıza yardımcı olur. Bu yüzden gelişen günümüz dünyasında temiz yakıt kullanımı ve bunu evlerde nasıl kullanacağımızda önem kazanarak kalorifer hatları hemen hemen her eve döşenmeye başlamıştır. Ama kalorifer petek borularının zamanla ısı yayma sorunları yaşaması bu alanda gerekli adımların atılmasını mecbur kılmıştır. Petek temizliği düzenli bir şekilde yapılmadığı takdirde peteklerin belirli kısımları kesin bir şekilde ısı vermez hale gelir.

petek temizliği

 

Bu da evinizde yeterli ısıyı alamamanıza ve de kombinin ayarlarını yükseltme ile sonuçlanmasına neden olur. Bu yüzden uzman kişiler petek temizliği işlemlerinin en az 2 yılda bir yapılmasını ve eski suyun dikkatli bir şekilde dışarı çıkarılmasını tavsiye etmiştir. Bakım ve onarım çalışmaları yapıldığı sürece kalorifer hattınızın ömrü uzarken sizlerde derin bir nefes almış olursunuz.

Buna rağmen kalorifer hatlarınızda ısı sorunları varsa mutlaka kurumsal firmalardan yardım almalısınızdır. Şebeke sularının kireçli yapısına bağlı olarak oluşan kireçlenme kalorifer petek hattınızın en büyük düşmanı olurken bunun dışında petek borularının kalitesine bağlı olarak ufalanma sonucu oluşan tortular kalorifer hattınızın başka bir düşmanı olarak karşımıza çıkar. Bu durumda neler yapmalı işlemleri nasıl yürütmeliyiz? Öncelikle eski yöntemleri kullanan kişiler ile kesinlikle petek temizliği çalışmalarını yürütmeyiniz. Bu kişiler petekleri kombileri sökerek işlemleri sürdürürken gerçek manada problemlerin çözümünü sağlamaz. Oysaki kurumsal firmamız petek temizleme makinesi ve özel kimyasallar ile sorunlara müdahale eder. Kurumsal firma çalışanlarımız gerekli teçhizat ile kapınıza kadar gelerek bu işlemleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirir.

Özel kimyasallar ve petek temizleme makinesi kalorifer hattınıza bağlanarak çalışmalarımız başlatılır. Buna bağlı olarak makinemiz içerideki suyu hızlı bir şekilde dolaşım yaptırarak tüm pislikleri su ile karıştırarak yok eder. Daha sonra içerideki pis su dikkatli bir şekilde tahliye edilerek yeni su koyma işlemleri başlatılır. Büyük uzmanlık isteyen bu işlemler pür dikkat bir şekilde uzman kadrolarımız tarafından yapılır. Son olarak gerekli ayarlamalar yapılarak işlemleriniz bitirilir.

 

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma