Petek Temizliği

Petek temizliği gerektiren kombi arızalarının büyük kısmı  ısıtma sistemi içinde oluşan korozyon yanı oksitlenme ve paslanma dan kaynaklanmaktadır. Bu durum için en etkili yöntem periyodik kimyasal petek yıkama yapılmasıdır.

Bu kavramı basitçe açıklamak gerekirse; radyatör ve kazan parçalarının içinde oluşmuş kireç, paslanma yada oksitlenmenin yani korozyonun güçlü bir püskürtme makinesi kullanılarak basitçe temizlenmesi işlemidir. Uygun bir temizleme maddesi kullanıldığında güçlü püskürtme ile temizleme 6 saat kadar sürer.

Powerflushing sisteminin faydaları:

Merkezi ısıtma sistemi temiz olduğundan en etkili ısıtma sağlanacağı için faturalarınız azalır. Daha az fatura ile karşılaşırsınız. Isıtma sisteminiz çalışırken daha sessiz çalışır. Sistem üzerinde oluşan kat kat tortular yüzünden soğuk noktalarla karşılaşmazsınız. Petek temizleme işleminden sonra oluşacak korozyonları engellemek için sistemde inhibitör madde kullanacağımız için daha uzun süre sisteminiz ve petekleriniz temiz kalacatır.

Eğer bu sistemden faydalanmak istiyorsanız sizi evinizde ziyaret edeceğiz ve sisteminizde oluşan korozyon yani kireçlenmenin miktarını belirlemek için merkezi sisteminizde dolaşan suyun ph değerini ölçmek için basit bir test uygulayacağız.

Kombi Petek Temizleme ile İlgili Hizmetlerimiz:

Kalorifer petek temizleme işlemi iki ile üç yıl arasında yapılması gereken bir işlemdir. Temizlemesi zor olan peteğin kirlenmesi de geniş zamana yayılmaktadır. Peteklerin bir zaman sonra iyi ısıtmamasının sebebi petek temizleme işleminin yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Sürekli ısınan peteğin içinde zamanda kurum birikmektedir.

Petekte oluşan tortular, biriken kurum gibi zararlı etkenler da ısıyı zayıflatmaktadır. Peteğiniz ısınmadığı için dereceyi yükseltmeniz de size  maddi olarak  zarar vermektedir. Firmalar özel kimyasal maddeler kullanarak ve son teknoloji cihazlar yardımıyla standartlara uygun bir şekilde petek temizleme işlemini gerçekleşmektedir. Bu da uzun süre yakıttan tasarruf etmeniz anlamına gelmektedir. Protesisat profesyonel  petek temizliği hizmetini uygun fiyata sunar.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma