Kalorifer Temizliği

Kalorifer temizliği uzmanlık isteyen işlerin başında gelir. Bu tür pahalı sistemlerin bakımı ve onarımı oldukça önemlidir. Bu sebeple uzmanlar kesinlikle en az iki yılda bir kalorifer hatlarınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ediyor. Kurumsal firmalar bu kontrol işlemlerini büyük bir özveri ile gerçekleştirerek ilerde çıkabilecek muhtemel sorunları önler. Özel olarak tasarlanan petek temizleme makineleri ve özel kimyasallar bu sorunları çözmekte profesyoneldir. Bu sebeple işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılırken evlerinize iş yerlerinize en ufak bir zarar gelmeden yapılır. Çoğu zaman petek temizliği işlemleri yanlış müdahaleler sonucu daha da masraflı bir hal alır.

Kalorifer temizliği için başlatılan çalışmalar esnasında petekler kombiler söküp çıkartılıyor ve işlemler bu şekilde yapılıyordu. Oysaki bu tür işlemlerde yerinden oynatmadan yapılması gerekir. Çünkü bu tür pahalı sistemlere zarar gelmesi durumda tüm sistemin değişmesi gerekebilir. Uzman firmalar bu tür işlemlere gerekli bir donanım ile cevap vererek bu tür söküp takma işlemleri gerçekleştirmez. Tüm işlemler profesyonel bir şekilde işlemlerini yapan kurumsal firma çalışanlarımız tarafından yapılır. Kalorifer hatlarınızda yeterli bir seviyede ısı alamadığınız zaman genellikle kombinin derecesini yükselterek ısı sorunları giderilmeye çalışılıyordu. Oysa ki bu yüksek faturaların gelmesine yol açarken paranızın karşılığını alamamanıza da yol açıyordu.

Peteklerinizin alt kısmında ısınma sorunları olabilir. Bu gibi sorunlarda aradığınız kurumsal firmamız kısa sürede yanınızda olur. Petek temizleme makinesi ile sisteminize kimyasallar eklenerek kalorifer temizliği işlemleri başlatılır. Petek temizleme makinesi yüksek bir basınç uygulayarak içerideki dibe çöken kireçleri tortuları suya karıştırır. Yaklaşık iki saat boyunca içeride devinim yapan su boruları tüm pisliklerden arındırır. Daha sonra bu suyun dışarı tahliyesi yapılır. Bu tahliye de oldukça önemlidir bu yüzden büyük bir titizlik ile işlemler uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Daha sonra içeride en ufak bir zerre kalmayacak şekilde su boşaltılarak yerine yeni su ilave edilir. Gerekli hava alma işlemleri vanaların kontrolü kombilerinizin ayarları yapılarak kalorifer temizliği işlemleriniz kusursuz bir şekilde söküp çıkartmadan yapılarak bitirilir.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

su kaçağı bulma